OCZY I OBIEKTYWY II
Przegląd filmów etnograficznych (25-27.02.2005)
25.02 PIĄTEK

17:00 - 20:00 - wieczór poświęcony polskim filmom etnograficznym
Wieczór dedykowany będzie pamięci dwóch zmarłych niedawno etnologów - śp. Piotra Szackiego i śp. Jacka Olędzkiego (pokaz filmów Jacka Olędzkiego i Piotra Szackiego ze wspomnieniem dotyczącym ich pracy, premiera filmu Andrzeja Różyckiego)

26.02 SOBOTA

9:00 - 13:30 - I blok filmów z dyskusją (tradycyjne tematy etnologiczne)
- "The Himba" - David Hradetzky (21 min.)
- "Tigers Apprentice" - M. Trinh Nguyen (57 min)
- "Call for Grace" - Laetitia Merli (30 min.)
- "Diya" - Judith MacDougall (55 min)
- "Afonka do not want to live with reindeers" - Martin Rysavy (80 min.)

13:30 - 15:00 - przerwa na obiad

15:00 - 20:00 - II blok filmów z dyskusją (antropologia współczesności)
- "Congos de Villa Mella" - David Hradetzky (21 min.)
- "Returning Home" - Tone Bringa and Peter Loizos (48 min)
- "A Sheepherder's Homecoming" - Allen Moore and Louis Werner (40 min)
- "Stadtbrücke tagsüber - most miejski za dnia" - Aleksandra Plizga, Sabine Conlin, Anne Seubert, Maria Wischnewski (22 min.)
- "Learning to become a Muslim" - Mari Bjornsdatter Knudsen (28 min.)
- "Celso and Cora" - Gary Kildea (109 min)

20:30 - koncert muzyki bałkańskiej - zespół "Sevdah"

27.02 NIEDZIELA

9:00 - 13:30 I blok filmów z dyskusją (tradycyjne tematy etnologiczne)
- "Adhiambo" - Ruth Prince, Wenzel Geissler, Ruth Tuchtenhagen (66 min)
- "Makeshift Histories" - Alain de Laurier (7 min.)
- "Imbalu: Ritual of Manhood of the Gisu of Uganda" - Richard Hawkins and Suzette Heald (69 min.)
- "Typyrdyk" - Tatyana Prokina (14 min.)
- "Yuri Vella's world" - Liivo Niglas (58 min.)

13:30 - 15:00 - przerwa na obiad

15:00 - 20:00 - II blok filmów z dyskusją (antropologia współczesności)
- "jerUSAlem" - David Hradetzky (16 min.)
- "Loosing Ground" - Perle Mohl (58 min.)
- "The Water Goddess and the Computer" - Andre Singer and Steven Lansing (52 min.)
- "At the junction of two springs, red butterflies..." - Gaukhar Sydykova (14 min.)
- "Sofia and her People" - Peter Loizos (35 min.)
- "Usch in the Bush" - Michaela Schäuble (31 min.)
- "Reclaiming the Forest" - Paul Henley and George Drion (39 min.)
- "Lost in Paradise" - David Hradetzky (39 min.)


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

ORGANIZATORZY:

Koło Naukowe Studentów Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej "Etno"


WSPÓŁPRACA:

Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UW
The Royal Anthropological Institute of Great Britain and Ireland
Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie
Natoliński Ośrodek Kultury

MIEJSCE:

Natoliński Ośrodek Kultury (NOK),
ul. Na Uboczu 4 (Metro Natolin).
WSTĘP WOLNY!

w górę strony